Zamknij
Redakcja

O redakcji

Połączył nas nie tylko uniwersytet – to przede wszystkim dziennikarska pasja sprawiła, że zebraliśmy się w tym miejscu. Nie jesteśmy zawodowcami, ale wszystko, co robimy, wykonujemy na sto procent. Pragniemy dzielić się ze studencką bracią naszą pisarską i malarską twórczością, chcemy szerzyć wiedzę i prawdę oraz rzetelnie informować. Choć jeszcze wiele nauki i krętych dróg przed nami, kochamy to, co robimy – i to właśnie dzięki temu nasza Gazeta jest jedyna w swoim rodzaju.

plakat promocyjny

Medyczny Pomaga 4.0

To już czwarta edycja akcji tworzonej przez „Puls UM” (Gazeta Studentów przy Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu). Nasz główny cel? Pomoc Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy w zebraniu jak największej kwoty pieniędzy. W czasie tygodnia poprzedzającego Finał WOŚP odbędą się licytacje i warsztaty, z których cały dochód zostanie przekazany WOŚP. Drugim celem jest edukacja i integracja środowiska medycznego. Wiele warsztatów skupiać się będzie na poszerzeniu wiedzy i zwiększeniu praktycznych umiejętności studentów kierunków medycznych. Chcesz wiedzieć więcej? Kliknij tutaj.

O nas

„Puls UM” to miesięcznik w pełni tworzony przez studentów – początkowo UMP, a obecnie również w skład naszego zespołu wchodzą redaktorzy z innych uczelni. Taka współpraca pozwala na tworzenie rozmaitych treści zawartych w Pulsie, jak i nawiązywanie przez studentów nowych znajomości. Działanie w redakcji Pulsu umożliwia rozwijanie niezliczonej ilości zainteresowań, zaczynając od tych typowo dziennikarskich, a skończywszy na pracy artystycznej czy też zarządzaniu Social Media. W Pulsie publikowane są rozmaite treści, a na chętnych twórców czekają działy takie, jak: kultura, nauka, rozrywka. Oprócz tworzenia miesięcznika Gazeta ma także swój podcast – porusza tematy medyczne.

Dołącz do nas!

Jeśli jesteś studentem (nie tylko Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu!) i, tak jak my, chciałbyś rozwijać swoją twórczość i dzielić się nią z innymi, serdecznie zapraszamy na comiesięczne spotkania Redakcji! Terminy spotkań podajemy na naszym Facebooku na bieżąco – śledźcie uważnie nasz fanpage!

Gdzie nas znaleźć

Siedziba redakcji znajduje się w Domu Studenckim Eskulap, przy ulicy Przybyszewskiego. Właśnie tam, co miesiąc, spotykamy się na zebraniach.

obrazek
Jeśli jutro jest deadline, Twój tekst powinien robić właśnie tak.

Jak dołączyć

W tym momencie rektutacja do kolegium redakcyjnego jest zamknięta. Najbliższa odbędzie się w semestrze letnim 2022/2023.

Poznaj zarząd Gazety

Kim jesteśmy?

obrazek
Redaktor Naczelny
Adrian Kostrzewa
a.kostrzewa@pulsum.pl
obrazek
Zastępczyni Redaktora Naczelnego
Aleksandra Długosz
a.dlugosz@pulsum.pl
obrazek
Koordynatorka Działu Pisarskiego
Weronika Musiał
w.musial@pulsum.pl
obrazek
Koordynator Działu Korekty Językowej
Wojciech Pękosz
w.pekosz@pulsum.pl
obrazek
Koordynatorka Działu Graficznego
Basia Borysewicz
b.borysewicz@pulsum.pl
obrazek
Koordynatorka Działu Public Relations
Aleksandra Kurowska
a.kurowska@pulsum.pl
obrazek
Koordynatorka Działu Human Resources
Maria Tomaszewska
m.tomaszewska@pulsum.pl
obrazek
Koordynatorka Działu Nagrań Audiowizualnych
Zuzanna Nogaj
z.nogaj@pulsum.pl
obrazek
Koordynator ds. Kontaktów Zewnętrznych
Jan Mroczkowski
j.mroczkowski@pulsum.pl

Kontakt

Zachęcamy do kontaktu z nami za pośrednictwem wiadomości e-mail lub poprzez wiadomość prywatną na naszej stronie na Facebooku. Możecie nas również zaczepiać na korytarzach uczelnianych budynków, gdy akurat będziemy się mijać. Zapraszamy!